• Sport

Volejboll, Skënderbeu në finale/ Vajzat korçare nuk gabojnë përballë Vllaznisë në transfertë

Ashtu sikurse dy sezone më parë edhe finalja e edicionit 2023-2024 në Superligën e volejbollit për femra do të dhurojë duelin Skënderbeu-Tirana. Korçaret fituan edhe ndeshjen e dytë gjysmëfinale në transfertë kundër Vllaznisë, ndërsa vajzat bardhebluë triumfuan sërish në derbi ndaj Partizanit. Takimi i parë i ditës së djeshme ishte ai i zhvilluar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” mes Vllaznisë dhe Skënderbeut. Pasi kishin fituar raundin e parë në shtëpi me rezultat të pastër, vajzat e Orlando Kojës e përfunduan punën duke marrë edhe gjysmëfinalen e dytë, këtë herë në shifrat 1-3 me përmbysje. Për trajnerin e Skënderbeut Orlando Koja, ky ishte një sukses i merituar dhe vajzat luajtën shumë mirë.

Kujtojmë që Skënderbeu në volejboll për femra është duke zhvilluar një edicion të shkëlqyer, teksa është në garëq për çdo trofe të mundshëm sezonalë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *