• Korça

“30 vjet Gjuhë të Huaja në UNIKO”/ Departamenti i Gjuhëve të Huaja organizon një tryezë të rrumbullakët

30 vite më parë në Universitetin “Fan Stiljan Noli” në Korçë u çel Departamenti i Gjuhëve të Huaja, me miratimin e programit të studimit “Gjuhë angleze” në qershor të vitit 1994. Për përgjegjësen ky department ka një peshë të rëndësishme në formimin e mësuesve dhe specialistëve të gjuhëve të huaja.

Nga auditoret e këtij departamenti ndër vite kanë dalë qindra studentë, të cilët sot japin kontributin e tyre në institucione të ndryshme.

Ish pedagoget e para të këtij departamenti kanë ndarë kujtimet e atyre viteve.

Departamenti i Gjuhëve të Huaja ofron tri programe studimi, Bachelor në “Gjuhë angleze”, “Gjuhë dhe Kulturë frënge” dhe Master Shkencor “Mësues i gjuhës angleze”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *