• Sport

Struga ndalet sërish/ Luhen ndeshjet e javës së 27-të në Maqedoninë e Veriut

Janë luajtur në fundjavë sfidat e vlefshme për javën e 27-të në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.Shkëndija ka mposhtur me rezultatin e thellë 6-1 skuadrën e Sileks.Ndërkohë Struga kampione është ndalur nga Bregalnica në barazimin 2-2. Bunjamin Shabani kaloi skuadrën e Shpëtim Duros në avantazh në fundin e pjesës së parë, por miqtë përmbysën përkohësisht rezulatin me dy gola të realizuar brenda gjashtë minutave.Gjithsesi, Besart Ibraimi u tregua i saktë nga pika e bardhë duke i dhuruar një pikë Strugës që mbetet në krye me 55 pikë. Gjithsesi situata nuk është më e mira për liqenorët e strugës të cilët në dy ndeshjet e fundit kanë vetëm një pikë dhe po rrezikojnë seriozisht titullin kampion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *