Vihet në skenë shfaqja “Ku do të vesh ti”. Artistët e rinj sjellin një sërë fabulash plot humor

Aktorët e rinj të talentuar Franc Bregu, Juxhin Plovishti dhe Silvio Goskova kanë vënë në skenë shfaqjen “Ku do të vesh ti”. Fabula e kësaj shfaq...

Shfaqja “Ku do të vesh ti”, më 26 dhe 27 korrik në teatrin A. Z. Çajupi

Shfaqja teatrale “Ku do të vesh ti” do të ngjitet në skenën e teatrit Andon Zako Çajupi pasditen e së mërkurës duke ofruar për publikun artdashës...

Muzeu Historik dhe Etnografik i Kolonjës

Muzeu historik dhe etnografik i qytetit të Ersekës është një ndër muzetë e parë të hapur në shkallë Republike, i çelur në shkurt të 1962 e që rua...

“Nata e dymbëdhjetë” premierë në Korçë. Rikthehet pas 60 vitesh në teatrin “Andon Z.Çajupi”, komedia...

“Nata e dymbëdhjetë” e cilësuar si një nga veprat më të mira të Shekspirit, u ngjit këtë fundjavë në teatrin “Andon Zako Çajupi”. Kjo...

Nostalgji! Radio Televizioni Shqiptar publikon në youtube këngët e Festivaleve ndër vite

Nostalgji për këngët e vjetra! Vite më parë, gati 3 dekada Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar ishte e vetmja skenë ku këngëtarët p...

Koncert i kantautorit Mihallaq Andrea/ Kantautori korçar ringjitet në skenë pas një mungese të gjatë

Pas shumë vitesh mungese në skenën korçare, kantautori i mirënjohur Mihallaq Andrea, ka mbajtur këtë fundjavë  një koncert recital, në teatr...

Nuk ka postime Të gjitha të shfaqura