• Pogradec

Festohet Fiter Bajrami/ Pogradec: Besimtarët falën namazin e ditës festive

Besimtarët myslimanë të Bashkisë së Pogradecit mëngjesin e kësaj të mërkure kanë falur namazin në dy xhamitë e qytetit. Në xhaminë EbuBekr, namazi i Bajramit është falur në orën 7:00 të mengjesit.

Ligjërata është mbajtur nga hoxha Mirel Mazelli i cili ka uruar mbarësi dhe begati në familjet e tyre.

Në këtë ditë të rëndësishme të kalendarit mysliman urimin e rastit e përcjellin edhe besimtarët e qytetit të Pogradecit.

Të gjithë besimtarët uruan njëri tjetrin për sa më shumë mbarësi në familjet e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *