• Maliq

Zvezdë, qendër e re shëndetësore/ Përfundon ndërtimi i godinës ku do të ofrohet shërbimi shëndetësor

Banorët e fshatit Zvezdë tashmë do të mund të marrin shërbim shëndetësor në kushte të përshtatshme. Kjo falë një investimi të bashkisë Maliq për ndërtimin e një godine duke zëvendësuar barakën në të cilën jepej shërbimi prej vitesh.

Për mjekunThomaq Manika ka qenë tepër e vështirë puna në kushtet e dikurshme.

Ndërkohë banorët shprehen falenderues për këtë investim.

Bashkia e Maliqit ka parashikuar të kryejë dhe rehabilitimin e qendrave shëndetësore në fshatrat Orman dhe Zëmblak të cilat janë amortizuar me kalimin e viteve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *