• Korça

Zgjedhjet në PD Korçë/ Dhimitri Çyfeku, kandidat për kreun e kësaj force politike

Dhimitri Çyfeku është njëri prej kandidatëve në garën për kreun e degës së Partisë Demokratike të Rithemeluar në Korçë. Ai është anëtar i kësaj force politike prekj 34 vitesh, me profesion mësues matematike dhe jurist. Gjatë viteve ka shërbyer në një sërë pozicionesh në pozitë e opozitë, ndërsa sot ai ka marrë vendimin për të kandiduar për drejtimin e kësaj force politike në Korçë duke pasur si qëllim kryesor bashkimin e demokratëve dhe fitorën në zgjedhjet e ardhshme.

Zgjedhjet në Partinë Demokratike të Rithemeluar në Korçë do të mbahen të dielën e 26 majit, ku janë të thirrur anëtarët të votojnë për kryetarin e ri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *