• Korça

Vizita në Mitropolinë e Korçës/ Besimtarët e autoritetet japin urimet e Pashkës

Besimtarë ortodoksë, autoritete vendore por edhe përfaqësues të komuniteteve fetare kanë kryer sot vizita në Mitropolinë e Shenjtë të Korçës duke uruar mitropolitin Hirësinë e tij Imzot Joanin në këtë festë të madhe të Pashkës. Ata kanë dhënë mesazhe paqeje dhe shprese për mbarë popullin:

Vizita në Mitropolinë e Shenjtë të Korçës janë kryer edhe nga përfaqësues të forcave politike, universiteti, institucionet e qytetarë të tjerë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *