• Korça

Vizita e urime për Fitër Bajram/ Besimtare e autoritete vendore urojnë myftiun e Korçës

Besimtarë, qytetarë dhe autoritete vendore kanë kryer vizita pranë Myftinisë së Korçës duke uruar myftiun Ledian Cikalleshi për festën e Fitër Bajramit. Ashtu si është bërë traditë prej vitesh nuk kanë munguar edhe përfaqësuesit e komuniteteve fetare.

Autoritetet vendore dhe përfaqësuesit e partive politike kanë kryer gjithashtu vizita në Myftininë e Korçës.

Në këtë festë të madhe të komunitetit mysliman është përcjellë mesazhi i paqes e dashurisë mes njerëzve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *