• Korça

Vithkuq, përmirësohet ndriçimi public. Vendosen rreth 40 ndriçuesa në qendër të fshatit

Rreth 40 ndriçuesa publikë janë vendosur në fshatin Vithkuq të bashkisë Korçë. Ndriçuesat janë të tipit LED me qëllim rritjen e cilësisë së ndriçimit. Adminitratori Altin Prifti thotë se ata janë instaluar në qendër të fshatit ku ndriçimi mungonte dhe kjo i vjen në ndihmë komunitetit, për të mos hasur vështirësi për të kaluar në rrugë gjatë orëve të mbrëmjes

Prifti bën me dije se është parashikuar të ndërhyet edhe në rrugicat e fshatit për t’i shtruar me kalldrëm, me qëllim përmirësimin e kushteve të jetesës së banorëve. Në fshatin Vithkuq jetojnë 140 familje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *