• Korça

Vijon Olimpiada “Rroke Shkencën”/ Interes i lartë i gjimnazistëve për të marrë pjesë në olimpiadë

Edicioni i pestë i Olimpiadës “Rroke shkencën” organizuar nga studentët e “Laboratorit të Dijes” në Universitetin “Fan Stiljan Noli” në Korçë, me pjesmarrjen e nxënësve të shkollave të mesme të Qarkut Korçë ka vijuar këtë të premte me olimpiadën e Kimisë dhe atë të Informatikës. Për organizatorët nga viti në vit është vënë re një prezantim dinjitoz i të rinjve.

Gjimnazistët pjesmarrës na tregojnë arsyet pse zgjodhën të bëhen pjesë e kësaj olimpiade, duke shprehur edhe dëshirën për të fituar sa më shumë çmime.

Olimpiada “Rroke Shkencën” organizohet për të pestin vit rradhazi. Ajo ka stratuar të martën dhe e shtuna do të jetë dita e fundit e konkurimit mes shkollave, për t’u përmbyllur më pas me ceremoninë e ndarjes së çmimeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *