• Sport

Veteranët e Skënderbeut fitojnë triangolaren speciale

Veteranët e Skënderbeut janë shpallur fitues të turneut miqësor në futboll organizuar si një triangolare speciale ku merrnin pjesë edhe ekipi i Elbasanit me ate te Kastoriasë. Ekipi korçar ka mundur me penallti Elbasanin dhe ka fituar 2-0 me Kosturin duke fituar trofeun.

Skënderbeu kishte përzgjedhur breza të ndryshëm teksa në fushë pamë emra si Ballço, Gentian Liçi, Ilia Tërpo, Kote, Bledi Shkembi, Lako, Cipi, Vila e shumë të tjerë. Në fund të turneut Skënderbeu është shpallur fitues por organizatorët kanë dhënë kupa edhe për Elbasanin e Kosturin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *