• Turizëm dhe Kulturë

Veprimtaria letrare e Armenida Qyqes. Autorja promovon botimet më të fundit me klubin e shkrimtarëve “Bota e re”

Autorja Armenida Qyqja ka promovuar në qytetin e Korçës, botimet e saj më të fundit me tregime e poezi. Në një aktivitet të zhvilluar nga klubi i shkrimtarëve “Bota e re” ajo ka sjellë për lexuesin korçar, botimin me tregime “I vdekuri që qesh” si edhe 2 botimet me poezi, “Ktheja zemrën pranverës” dhe “Sizifi i shpirtit tim”

Për klubin e shkrimtarëve “Bota e re” është kënaqësi të mirëpresësh autore nga qytete të tjera të Shqipërisë, të cilat vijnë me kënaqësi në Korçë

Miq të shkrimtares të pranishëm në këtë takim, përcollën vlerësimin e tyre për veprimtarinë letrare të Armenidës

Në shpirt i kam rrëpirat e mallit, ngjitjet e zbritjet pa fund, sizifi im dhe në gjumë, unë prapë të dua edhe më shumë….janë këto disa prej vargjeve të Armenidës, të cilat u interpretuan nga gjimnazistet e qytetit të Korçës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *