• Korça

Vëllezërit që këndojnë serenata/ Të rinjtë korçarë që pasionin për muzikën e kthyen edhe në profesion

Rrugëtimi i tyre në fushën e artit ka nisur prej 10 vitesh. Panajot dhe Boni Hamzallari janë dy të rinj të talentuar nga Korça, të cilët kanë trashëguar traditën e vjetër të Korçës me interpretimin e serenatave por jo vetëm.

Pasioni i tyre tashmë është kthyer edhe në profesion. Veç muzikës qytetare, ata kanë përqafuar edhe rryma të tjera muzikore.

Të rinjtë korçarë janë pjesë edhe e një grupi muzikor “Ardianët” ndërsa kanë performuar edhe në koncerte, kanë pjesë e kolonave zanore në shfaqje teatrale apo si pjesë e koreve akapella.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *