• Sport

Vangjel Zguro intervistë për RTSH Korçën/ Futbollisti pogradecar flet për arritjet e shkëlqyera të Strugës në Kupat e Europës

Paraqitje të shkëlqyera me Strugën po zhvillon edhe futbollisti Vangjel Zguro. Ish-mbrojtësi  Skënderbeut ka firmosur me struganët këtë merkato vere dhë ka “rrëmbyer” menjëherë rolin e protagonistit te skuadra e Shpëtim Duros. Në një intervistë për RTSH Korçën pogradecari komenton rezultatet fantastike të Strugës ne Kupat e Europës, ndërsa thekson së është përshtatur mjaft mirë te linqenorët. Ai shprehet gjithashtu beson te kualifikimi në grupe dhe eksperienca e Shpëtim Duros po i ndihmon edhe më tepër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *