• Korça

Turneu Sportiv Universitar mbarëkombëtar/ Hidhet shorteu për garën e ekipeve, turneu do të zgjasë 3 ditë

Për 3 ditë me rradhë, në Korçë do të mbahet Turneu Sportiv Universitar mbarëkombëtar. Në këtë turne do të garohet në disiplinën e volejbollit për femra, basketbollit dhe minifutbollit për meshkuj. Ky turne organizohet nga Federata Shqiptare e Sportit Universitar në bashkëpunim me Shoqatën Sportive Studentore të Universitetit “Fan S. Noli”. Presidenti i Federatës së Sportit Universitar Besnik Veliu tha se aktivitete të tilla duhet të shërbejnë si shembuj për të rinjtë që t’i qasen sportit si një mënyrë e shëndetshme e të jetuarit.

Në këtë turne marrin pjesë 6 Universitete nga Korça, Maqedonia e Veriut, Kosova, Elbasani, Tirana si dhe Akademia e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Në ceremoninë prezantuese të turneut është bërë edhe hedhja e shortit për garën e ekipeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *