• Korça

Tërmeti shkund Korçën, zbulohet magnituda

Një tjetër tërmet ka goditur paraditen e kësaj të premteje juglindjen e vendit. Sipas Emsc, epiqendra e tërmetit 2.9 ballë ka qenë fshati Miras në Korçë, ndërsa goditja u ndje edhe në fshatrat përreth. Thellësia e tij ka qenë rreth 2 kilometra.

Në tre ditët e fundit janë regjistruar disa lëkundje të lehta me epiqendër në fshatrat e Korçës; Mollas, Novoselë dhe Vithkuq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *