• Korça

Teknologjia e Informimit dhe Komunikimit/ Një nga drejtimet e preferuara të të rinjve që ndjekin shkollat profesionale

Teknologjia e Informimit dhe Komunikimit është një ndër drejtimet më të preferuara të të rinjve që ndjekin studimet pranë Shkollës Profesionale Teknike në qytetin e Korçës. Arsyeja pse ata kanë zgjedhur këtë drejtim është mundësia e madhe e punësimit në këtë fushë, por edhe pagat e larta që ofrohen në këtë sektor.

Nxënësit thonë se kanë bërë zgjedhjen e duhur, duke ftuar edhe të rinj të tjerë që të zgjedhin asrimin profesional.

Drejtimi Teknologji Informimi dhe Komunikimi që ofron Shkolla Profesionale Teknike në qytetin e Korçës u jep mundësi nxënësve të jenë në të ardhmen specialistë të teknologjisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *