• Korça

Të rinj model/ Sherif Zaçe la emigracionin dhe zgjodhi të punojë në vendlindje

Në një kohë kur shumë të rinj zgjedhin të largohen nga vendi për të punuar jashtë, një shembull pozitiv vjen nga Sherif Zaçe, i riu nga Korça i cili pasi ka provuar disa herë emigracionin, ka vendosur që të qëndrojë përfundimisht në vendlindjen e tij dhe të ushtrojë aty profesionin që zotëron. Ai ka hapur një brigadë të vogël me 3-4 punëtorë dhe bëjnë punime gipsi, ku punën kryesore e bën vetë Sherifi.

Padyshim që të rinj si Sherifi shërbejnë si një model edhe për të tjerët, në mënyrë që të zgjedhin të punojnë në vendin e tyre dhe jo të largohen në emigracion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *