• Korça

Taso në “Ditët e Mios”/ Edicionit të 13-të të kolonisë i bashkohet dhe piktori pogradecar Anastas Kostandini

51 piktorët të cilët iu bashkuan edicionit të 13-të të Kolonisë Ndërkombëtare të Arteve Figurative janë duke hedhur në telajo bukuritë që të ofron stina e vjeshtës në zonën e Korçës.

“Piktori i merituar” përveçse me pikturë, merret edhe me mozaikë e piktura murale, si dhe me ilustrime poezish e prozash. Peisazhi është ndër zhanret e tij të preferuar, ndaj dhe në këtë koloni, ka zgjedhur të sjellë një peisazh të qytetit të Korçës.

Në mbyllje të kësaj Kolonie, mbrëmjen e së shtunës do të çelet tek ambjentet e Galerisë së Bibliotekës, ekspozita me punimet e realizuara nga artistët gjatë këtyre ditëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *