Volejboll femra/ Nesër luhet finalja e tretë mes Skënderbeut dhe Partizanit

Të premten në orën 18:30 në kryeqytet luhet ndeshja e tretë finale e Kampionatit Kombëtar. Dy sfidat e para kanë përfunduar me nga një fitore me secilën skuadër. Sa i përket ndeshjes së nesërme, Partizani nga njëra anë kërkon t’i thjeshtojë gjerat në favor të vet, ndërkohë që Koja kërkon të njëtjën gjë për Skënderbeun. … Continued

Titulli kampion, trofeu që pritet. Skënderbeu fiton ndaj Tiranës 3-1 gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Kombëtar

Skënderbeu fiton edhe ndeshjen e dytë gjysmëfinale me Tiranën, duke shkuar kështu në finale aty ku gjen Partizanin, skuadër që ka kryesuar Kampionatin Kombëtar të volejbollit të femrave. Volejbollistet korçare e fillojnë mjaft mirë lojën, duke i mbyllur llogaritë në setin e parë me rezultatin 12-25. Në pjesën më të madhe korçaret kanë domunuar edhe … Continued