Publikohen në rrjetet sociale dokumentet sekrete të SHBA dhe NATO për luftën në Ukrainë, Pentagoni nis hetimet

Pentagoni ka nisur hetimet për një shkelje të raportuar të sigurisë ku disa dokumente që ofrojnë detaje të planeve të SHBA-së dhe NATO-s për të ndihmuar në përgatitjen e Ukrainës për një ofensivë kundër Rusisë, kanë dalë në platformat e mediave sociale. “Ne jemi të vetëdijshëm për raportet e postimeve në mediat sociale dhe Departamenti … Continued