FOTO/ Tuneli unik që rrethon shtatë male në Norvegji

Një mënyrë unike për të eksploruar shtatë malet që rrethojnë qytetin piktoresk të Bergenit është krijuar në bregun perëndimor të Norvegjisë. Një tunel tre kilometra çiklizmi dhe këmbësori është ndërtuar në bazën e malit Lovstakken, i cili është më i madhi i llojit të tij që është ndërtuar me këtë qëllim. Ndërtimi i tij filloi … Continued