Titulli kampion, trofeu që pritet. Skënderbeu fiton ndaj Tiranës 3-1 gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Kombëtar

Skënderbeu fiton edhe ndeshjen e dytë gjysmëfinale me Tiranën, duke shkuar kështu në finale aty ku gjen Partizanin, skuadër që ka kryesuar Kampionatin Kombëtar të volejbollit të femrave. Volejbollistet korçare e fillojnë mjaft mirë lojën, duke i mbyllur llogaritë në setin e parë me rezultatin 12-25. Në pjesën më të madhe korçaret kanë domunuar edhe … Continued

Tirana sfidon Patizanin në distancë, sfida e Elbasanit transmetohet në RTSH

Xhiroja e fundit e Kategorisë Superiore rikthehet këtë fundjavë me 3 ndeshje dhe kompletohet të hënën me dy të tjera. Faza finale i shpërndan dy skuadrat kryesuese, Partizanin dhe Tiranën, respektivisht në Rrogozhinë dhe Elbasan. Të kuqtë sfidojnë Egnatian në një moment super ku skuadra e Tetovës ka shansin të hyjë edhe “de facto” në … Continued

Tirana i falet tri herë Florent Hasanit

Kategoria Superiore ka luajtur të dielën dy takimet e fundit të javës së saj të 27-të, që ishte njëkohësisht edhe java e fundit e fazës së 3-të, çka nënkupton se niveli më i lartë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit ka mbyllur tashmë ¾-tat e sezonit. Në ndeshjen e luajtur më herët, Kastrioti ka mundur në … Continued