Tërmeti shkund Korçën, zbulohet magnituda

Një tjetër tërmet ka goditur paraditen e kësaj të premteje juglindjen e vendit. Sipas Emsc, epiqendra e tërmetit 2.9 ballë ka qenë fshati Miras në Korçë, ndërsa goditja u ndje edhe në fshatrat përreth. Thellësia e tij ka qenë rreth 2 kilometra. Në tre ditët e fundit janë regjistruar disa lëkundje të lehta me epiqendër … Continued

Tërmeti ndërpret ndeshjen, pamjet tronditëse

Skena të papara në një fushë futbolli, me një tërmet që ndërpreu ndeshjen dhe i dërgoi tifozët në arrati. Ndodhi në kampionatin e Panamasë, në ndeshjen mes Atlético Chiriquí dhe Universitario në stadiumin San Cristóbal, me një tërmet me magnitudë 6.9 që tronditi tokën dhe ndaloi lojën në minutën e 61-të. Spektatorët u larguan nga … Continued