Gvozdenoviç tregon do rinovojë apo jo kontratën me Skënderbeun

Ivan Gvozdenoviç ka udhëhequr Skënderbeun drejt një tjetër suksesi në Kategorinë e Parë, duke e mbajtur skuadrën korçare në vendin e parë në renditje. Fitorja 2-0 ndaj Korabit, afron edhe më shumë sigurinë matematike të kthimit në elitë dhe ndoshta edhe rinovimin e kontratës së tij me korçarët për një tjetër edicion. “Ishte ndeshje shumë … Continued

Titulli kampion, trofeu që pritet. Skënderbeu fiton ndaj Tiranës 3-1 gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Kombëtar

Skënderbeu fiton edhe ndeshjen e dytë gjysmëfinale me Tiranën, duke shkuar kështu në finale aty ku gjen Partizanin, skuadër që ka kryesuar Kampionatin Kombëtar të volejbollit të femrave. Volejbollistet korçare e fillojnë mjaft mirë lojën, duke i mbyllur llogaritë në setin e parë me rezultatin 12-25. Në pjesën më të madhe korçaret kanë domunuar edhe … Continued