Shpërthime në Rripin e Gazës, Izraeli nis sulmet ajrore

Izraeli thotë se goditi objektivat që i përkisnin grupit militant palestinez Hamas në Libanin jugor dhe nisi një seri sulmesh ajrore në Gaza në orët e para të mëngjesit të së premtes, sipas Forcave të Mbrojtjes të Izraelit (IDF). Media e lajmeve Al-Manar, e mbështetur nga grupi militant libanez Hezbollah, raportoi se tre sulme izraelite … Continued