Shpërthen bombola e gazit në Pogradec. Rrezikohet jeta e dy të moshuarve

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në qytetin e Pogradecit ku ka shpërthyer një bombol gazi në katin e pestë të një pallati duke rrezikuar jetën e dy të moshuarve. Ngjarja ka ndodhur në një pallat në lagjen 5 të qytetit liqenor, por fatmirësisht nuk janë regjistruar të plagosur. Burime nga policia … Continued

Të rinjtë dhe arti. Bisedime për projekte të ndryshme me në fokus rininë

Në kuadër të Ditës Botërore të Artit, Zyra Rinore pranë Bashkisë Pogradec organizoi një tryezë diskutimi ku e ftuar pëballë të rinjve që merren me art, ishte Znj. Ana Verushi Kryetare e Këshillit të Qarkut Korçë. Zonja Verushi teksa iu shpjegoi të rinjve funksionet e Këshillit të Qarkut, i ftoi ata që idetë apo projektet … Continued