Escobar: Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë Marrëveshjen drejt normalizimit të raporteve. Gjatë një diskutimi virtual me gazetarë, Escobar tha se marrëveshja e arritur më 18 mars, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, është “në të gjitha … Continued