Mosdeklarimi në kufi. Sekuestrohen mallra kontrabandë dhe para

Policia Kufitare ka goditur dy raste të mosdeklarimit në kufi duke sekuestruar mallra kontrabandë dhe para. Në aksin rrugor Pustec Korçë është finalizuar operacioni Skip për goditjen e kontrabandës së mallrave duke u kapur 2 shtetas duke transportuar me dy automjete mallra ushqimore të kontrabanduara. Gjithashtu nën pranga është vënë edhe një doganier i Pikës … Continued