Situata në pikat kufitare. Në Kapshticë e Qafë Thanë lëvizje të pakta

Në prag të festës së Pashkës katolike, në pikat kufitare të qarkut të Korçës janë evidentuar lëvizje normale të udhëtarëve, pa krijuar fluks të lartë dhe radhë. Sipas burimeve zyrtare nga Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Korçë gjatë 24 orëve të fundit në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës kanë hyrë 1754 shtetas shqiptarë … Continued

Kapen 118 kg drogë në Kapshticë. Operacioni “Itinerari”, në pranga dy rumunë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Itinerari”, për goditjen e një tjetër rasti të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike. Operacioni u zhvillua nga shërbimet e Policisë Kufitare Kapshticë, në bashkëpunim me ata të DVP Korçë dhe autoritetet doganore. Sekuestrohen 118 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis. Vihen në pranga 2 shtetas rumunë që tentuan ta … Continued