Rama takon presidenten greke, flasin për “çështjen e detit” në Hagë

Çështja e detit ka qenë kryefjala e takimit mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentes greke, Katerina Sakellaropoulou. Teksa zgjidhja e çështjes së detit ka shkuar në Gjykatën e Hagës dhe pritet që kjo e fundit të japë një zgjidhje, Kryeministri ka deklaruar se “dakordësia për të drejtuar një palë të tretë në raport me çështjen e … Continued