Disiplina i “mbyll dyert” Flamurtarit dhe Egnatias

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka mbajtur të enjten mbledhjen e radhës, duke marrë vendime për ngjarje të ndryshme të ndodhura së fundmi. Kështu, Flamurtari FC dhe KF Egnatia, për sjellje të gabuar të spektatorëve, hedhjen e sendeve në terrenin sportiv, duke shkaktuar dhunë ndaj zyrtarëve të ndeshjes dhe ndërprerjen e përkohshme … Continued

Xhaka: Krenar që luaj për Zvicrën, por origjina ime është Kosova

Sukseset e arritura në vitet e fundit në futboll kanë bërë që përfaqësuesja e Zvicrës të jetë një atraksion më shumë për vendin në fjalë… i cili deri më tani mburrej me turizmin malor dhe çokollatat. Formacionit helvet i është deidkuar një dokumentar me titull “The Pressure Game”. Ky material, nuk është transmetuar I plotë por … Continued