Disiplina i “mbyll dyert” Flamurtarit dhe Egnatias

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka mbajtur të enjten mbledhjen e radhës, duke marrë vendime për ngjarje të ndryshme të ndodhura së fundmi. Kështu, Flamurtari FC dhe KF Egnatia, për sjellje të gabuar të spektatorëve, hedhjen e sendeve në terrenin sportiv, duke shkaktuar dhunë ndaj zyrtarëve të ndeshjes dhe ndërprerjen e përkohshme … Continued

Skënderbeu kërkon “arratinë”, duele interesante edhe në Kategorinë e dytë

Pas fitores së një jave më parë në shtëpi me ekipin e Tomorit Skënderbeu luan të shtunën një ndeshje aspak të lehtë ndaj Besëlidhjes në transfertë. Korçarët kërkojnë fitoren për të mos e lëshuar vendin e parë në renditje. Të njëjtën gjë kërkojnë edhe lezhjanët pasi çdo rezultat tjetër përveç fitores rrit rrezikun e qëndrimit … Continued