Benzema tre gola, Reali mund Barcelonën me “poker”

Barcelona largohet nga Camp Nou me kocka të thyera dhe përshëndet Kupën e Mbretit, duke e bërë të padobishme fitoren 1-0 të ndeshjes së pare. Real Madrid avancon, duke pushtuar finalen me një 4-0 dhe tripletën e Benzema. Formacioni i Xavi sulmoi menjëherë, duke krijuar dy raste në minutat e para dhe duke protestuar në … Continued