Mblidhet Këshilli Bashkiak Korçë. Projekti “Korça Riciklon” do të shtrihet edhe në 3 lagje të tjera të qytetit

Është zhvilluar këtë të enjte mbledhja e rradhës e Këshillit Bashkiak Korçë, ku janë diskutuar dhe miratuar projektvendimet e rendit të ditës. Ndër të tjera është miratuar vendimi për dhënien e ndihmës ekonomike nga 6% e fondit të kushtëzuar për bllok-ndihmën ekonomike dhe nga fondi i buxhetit vendor për muajin shkurt të këtij vitit. Gjithashtu … Continued

Gara për bashkinë Korçë, dorëhiqet Gjergji Gjata

Mjeku Gjergji Gjata ka deklaruar se arsyeja e tërheqjes nga gara për zgjedhjet vendore të 14 majit për Bashkinë e Korçës së bashku me 40 kandidatët për këshillin bashkiak, lidhet me ndryshimin e listës nga ana e kryetarit të komanduar të PD-së, Enkelejd Alibeaj. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Gjata sqaron … Continued

14 maji/ PD regjistron Roland Bejkon në Tiranë. Në Shkodër, Vlorë, Elbasan e Durrës garon vetëm për këshilla bashkiakë

Partia Demokratike me kryetar në detyrë Enkelejd Alibeaj ka dorëzuar mbrëmë në KQZ listat e kandidatëve për kryetar bashkie por dhe listat për këshilltarë të bashkive Në Tiranë PD kandidon me Roland Bejkon përballë Belind Këlliçit i dalë nga primaret e PD-së por që kandidon me vulën e Partisë së Lirisë, në emër të koalicionit … Continued