• Sport

Sulejman Starova intervistë për RTSH Korçën

Struga Trim Lum dhe Partizani i Tiranës janë dy ekipet shqiptare që u kualifikuan mbrëmjen e së martës në turin e tretë të Conference League. Për të analizuar paraqitjet e këtyre dy skuadrave në Kupat e Europës, por edhe për të folur mbi rikthimin e Skënderbeut në elitën e futbollit shqiptar, i ftuar në një lidhje telefonike me RTSH Korçën ka qënë specialisti i futbollit Sulejman Starova.

Ai u shpreh se si Struga, ashtu edhe Partizani fituan falë nivelit jo shumë të fortë të kundërshtarëve, ndërsa theksoi se të dyja këto skuadra i kanë mundësitë të kualifikohen në Play-Off, duke parë emrat e rivalëve që kanë përballë në turin e tretë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *