• Korça

Skënderbeu shkatërron Turbinën dhe rikthehet zyrtarisht në Superligë

Skënderbeu ka fituar sonte 0-4 në transfertë ndaj Turbinës, fitore kjo i ka siguruar ngjitjen zyrtarisht në Kategorinë Superiore skuadrës korçare.

Ekipi bardhekuq, fitoi bindshëm  në Cërrik me golat e Liços, Abubakar (2) dhe Temitope, duke shkuar në kuotën e 48 pikëve dhe duke përfituar nga humbjet e Dinamos dhe Flamurtarit, siguron matematikisht ngjitjen në elitë.

Kështu, pas një sezoni të vështirë në Kategorinë e Parë, skuadra korçare rikthehet mes më të mirave të futbollit korçar.

1 koment

  1. Kriss Dishnica

    Bravo ujqer

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *