• Sport

Skënderbeu “ndjek” Kupën/ Korçarët luajnë në shtëpi përballë Turbinës me synim kalimin e turit

Pas fitores në kampionat përballë Erzenit Skënderbeu kërkon të ecë përpara edhe në kupën e Shqipërisë. Në ndeshjen e nesërme ndaj Turbinës së Cërrikut ekipi i trajnrit Ivan gvozdenoviç do të kërkojë kalimin në turin tjetër. Për kapitenin Erlis Frashëri, Skënderbeu ka objektiv kalimin e sa më shumë tureve në kupë ndaj do të bëjë maksimumin në çdo ndeshje edhe në këtë kompeticion.

Sa i takon kampionatit korçarët ndodhen në vendin e katërt, teksa kapiteni është i bindur se ky pozicion nuk shkakton presion të shtuar për lojtarët që mendojnë ndeshjen e radhës dhe kërkojnë gjithmonë të marrin maksimumin.

Korçarët janë momentalisht në garë në të dy kompeticionet teksa sa i takon ndeshjes së nesërme pritet që trajneri të aplikojë rotacion të zgjeruar për ti dhënë më shumë minuta lojtarëve që kanë pasur pak hapsira në kampionat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *