• Korça

Skemat Kombëtare në Bujqësi. Përfaqësues të ministrisë së Bujqësisë takim me fermerët e qarkut

Përfaqësues së ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, në kuadër të hapjes së Skemave kombëtare në bujqësi, kanë zhvilluar një takim informues me fermerë nga qarku i Korçës për të bërë me dije risitë e këtij viti në aplikim. Për zv ministrin Arjan jaupllari, ministria e linjës është gjithmonë në mbështetje të fermerëve për të bërë të mundur rritjen e kapaciteteve përmes mbështetjeve të vazhdueshme.

Më tej shefja e financës së AZHBR, Anida Pashollari, shpjegoi se cilat janë 10 kategoritë që mund të aplikojnë fermerët dhe në cilat përfshihen fermerët e këtij qarku në varësi të kërkesave për

secilën pikë.

Skema kombëtare e mbështetjes në bujqësi hapet nëdatën 20 mars për të vijuar me aplikimet deri në 11 prill.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *