• Korça

Situata e motit në qarkun Korçë/ Temperaturat e ulëta shkaktojnë ngrica në rrugë

Temperaturat e ulëta nga -3 deri në -7 gradë C që kanë përfshirë qarkun e Korçës gjatë 24 orëve të fundit kanë krijuar ngrica në akset rrugore nacionale si dhe në zonat malore. Kjo ka bërë që firmat e kontraktuara për mirëmbajtjen dimërore të punojnë gjatë gjithë natës dhe mëngjesit të sotëm duke pastruar e kriposur akset rrugore sidomos ato të Dardhës e Voskopojës por edhe pjesë të tjera të akseve nacionale ku ka pasur prezencë të ngricës.

Burime pranë OSHEE bëjnë me dije se sa i takon furnizimit me energji elektrike, janë zgjidhur problemet me energjinë elektrike në 3 bashki të qarkut, në Kolonjë, Devoll dhe në Maliq ku rreth 450 familje kanë qenë pa energji ndërsa aktualisht nuk janë raportuar të tjera probleme me energjinë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *