• Pogradec

“Sinfo Jazz Koncert”/ Orkestra më e mirë e muzikës Jazz performon në Pogradec

Një atmosferë e veçantë e muzikës Jazz zbriti në Pogradec, mbrëmjen e së dielës. Koncerti i miksuar me muzikë shqiptare dhe të huaj, sjellë nga Gent Rushi & Band në bashkëpunim me këngëtaren Alba Dajlani, mbajti të mbërthyer publikun pogradecar dhe vizitorët për më shumë se një orë në shëshin “Odeon”. Pjestarët e grupit shprehen se ka qënë kënaqësi performanca në Pogradec në këtë periudhe ku dhe nurmi i turistëve është i madh edhe për faktin që kanë mundur të prezantojnë edhe muzikën shqiptare sjellw nw versionin jazz.

“Sinfo Jazz Koncert” u zhvillua për të parën heren në qytetin e Pogradecit dhe pritet të kthehet në një koncert të përvitshëm për të gjithë admiruesit e kësaj rryme muzikore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *