• Korça

Shpallet studioja fituese, ky është zyrtarisht projekti për stadiumin e ri të Skënderbeut

Ka përfunduar gara për projektin e stadiumit të ri që do të ndërtohet në Korçë. Mes tre projekteve të prezantuara ditën e sotme, fituesi është zgjedhur studioja daneze “CEBRA”.

Kjo studio solli idenë e një stadiumi të rrethuar nga ndërtesa dhe me një numër sheshesh të vogla. Gjithashtu brenda projektit do të ketë hotele, dyqane, lokale etj dhe jo vetëm.

Ky projekt u shpall fitues nga juria dhe do të jetë pikërisht kjo studio që do vendosë në zbatim projektin, i cili pritet të përfundojë në vitin 2025.

4 komente

 1. AGIM TERPOLLARI

  Ky dukej qe e kishte, kosto me te vogël se ata dy të tjerë

 2. Petraqi

  Jam dakort parimisht me ndertimin e çdo objekti qe i sherben me se shumti komunitetit,por ne asnje menyre te tjetersohet funksioni i ketij objekti,nga ‘’stadium olimpik,ne arene,’’vetem per footboll. Athlektika mbreteresha e sporteve ,ka qene nje tjeter aktivitet i pelqyer per gara kombetare dhe nderkombetare . Si mund ta pranoje kete gje Fidel Ylli , Nikoja dhe Raqi . Jane raste historike qe nuk perseriten,mos u nxitoni.Korça humbet shume nga trasformimi -“,stadium olimpik- ne arene sporti’’

 3. Lazarela

  Nje cop te parkut e moren per Belveden uroj qe mos marin edhe per stadiumin.

 4. Arben

  Kemi nevoj per buk skemi nevoj per kulla dhe stadiume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *