• Korça

Rreshjet e dëborës në juglindje/ Të gjitha rrugët janë të kalueshme

Reshjet e borës kanë qenë prezente sot në zonat malore të Korçës. Ekipi i Shërbimeve Publike ka ndërhyrë për pastrimin e borës në rrugën e Dardhës, Voskopojësm Vithkuqit dhe në pikën turistike të Moravës.

Momentalisht të gjitha rrugët janë të kalueshme dhe nuk paraqitet asnjë problematikë. Mjetet borëpastruese janë stacionuar pranë njësive dhe janë në gatishmëri, pasi reshjet e borës pritet të jenë prezente edhe në orët në vijim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *