• Devoll

Roli i punonjësit social/ Një ndihmë për fëmijët me aftësi ndryshe në bashkinë Devoll

Një ndër shërbimet e ofruara tek qendra shumëfunksionale komunitare në bashkinë e Devollit është dhe ai i punonjësit social i cili zhvillon terapitë e zhvillimit me fëmijët me aftësi ndryshe. Janë 12 fëmijë që këtë shërbim e marrin rregullisht me fasha orare të ndryshme në mënyrë që gjithësecili të ketë kujdesin maksimal në procesin e të nxënit.

Me shërbimet e ofruara në këtë qendër, prindrit kanë ngelur të kënaqur.

Në këtë qendër marrin shërbim rreth 400 persona nga shtresat vulnerable të shoqërisë si dhe fëmijë me aftësi ndryshe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *