• Korça

Risitë e Skemës Kombëtare 2024/ Në fokus bashkimi i fermerëve, financim 100% të vlerës

E njëjta gjë mund të thuhet edhe për skemën e naftës. Sipas Gjollës minimalja e sipërfaqes është prej 1 hektarë, dhe nëse do të aplikojnë si grup fermerësh do të marrin 100% të vlerës së naftës edhe nëse janë mbi 10 hektarë.

Skema Kombëtare e këtij viti aplikohet pa tavane, ndërsa në dhënien e subvencioneve direkte do të përfshihet edhe sektori i bimëve mjekësore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *