• Korça

Reshjet e shiut nuk kanë ndërmend të largohen, parashikimi i motit për sot

Vranësirat dhe shirat vijojnë të mbeten dominante në vendin tonë. Orët e pasdites do të sjellin intensifikim të shirave në zonat malore. Gjatë orëve të vona të natës pritet përmirësim i përkohshëm i kushteve atmosferike në vend.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 20°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi perëndimor -veriperëndimor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *