• Korça

Rama takim me qytetarët në Korçë. Kërkon mbështetje për kandidatët e tij

Kryeministri Edi Rama ka përmbyllur takimet me qytetarët në qarkun e Korçës në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 14 Majit. Rama bëri thirrje që qytetarët të mos gabojnë dhe të votojnë për kandidatët e tjerë politikë të cilët sipas tij nuk kanë asnjë lloj prespektive për zhvillimin e bashkive, përveçse t’i përdorin këto të fundit në ‘luftën’ kundër qeverisë. Kryesocialisti tha se do të ishte e turpshme që të votonin për një person të padëshirueshëm nga SHBA-të.

Gjatë këtij takimi Rama tha se oferta turistike e çdo bashkie  të jetë oferta e qarkut të Korçës, për të synuar një nivel tjetër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *