• Lajme nga bota

Punonjësit dhe anëtarët e sindikatave festojnë Ditën e Punës me protesta në Greqi

Dita e Punëtorëve është festuar sot, e hënë 1 maj, nga punëtorët dhe anëtarët e sindikatave me tubime dhe marshime në Selanik. Ne këtë drejtim u organizuan tre marshime kryesore nga sindikata kryesore greke.

Në veçanti, Qendra e Punës e Selanikut ftoi të gjithë punëtorët dhe gratë, të papunët, të rinjtë dhe të rejat, pensionistët në tubimin e organizuar me kete rast për Ditën e Punës, në orën 10:30 ku mori pjese dhe SYRIZA gjithashtu.

Nga ana e saj, PAME bën thirrje për një tubim që u zhvillua në orën 11:00 te Statuja e Venizelos. Tubimet u zhvilluan edhe në Kamara nga e majta jashteparlamentare dhe antiautoritare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *