• Pogradec

Pogradec/ Reultatet e deritanishme nga procesi i numërimit

Procesi i numërimit në Bashkinë e Pogradeci vijon normalisht, teksa deri më tani janë numëruar 36 QV nga 106 QV që janë në total.

Në rezultatet aktuale, kryesues është Ilir xhakolli i PS-së me 65.67 % (5778 vota), ndjekur nga kandidati i BF Zini Tollozhina me 32.30 % (2842 vota) dhe Rezart Laraku i Lëvizja e RE me 2.02 % (178 vota).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *